O nas

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” powstało 1.09.2001 roku na bazie zlikwidowanego Publicznego Przedszkola Nr 14. Osobą prowadzącą jest mgr Jolanta Janczurewicz. Nazwa placówki wskazuje na przyjętą misję -„przedszkole przyjazne dziecku i rodzicowi”. Przedszkole aktualnie posiada 5 pełnowymiarowych sal z węzłem sanitarnym.

Nasza kadra

Nauczyciele to doświadczone osoby, w większości z wyższym wykształceniem magisterskim, posiadające ukończone studia podyplomowe m.in. pedagogikę specjalną,psychopedagogikę, zarządzanie, oligofrenopedagogikę.

Na podkreślenie zasługuje fakt ukończenia przez kadrę pedagogiczną rozlicznych kursów i warsztatów podnoszących ich umiejętności m.in. kursy gimnastyki korekcyjnej, terapii pedagogicznej, studium glottodydaktyki, pedagogiki zabawy, tańce KLANZY, 45 godzin „Kursu Terapii Behawioralnej dzieci z autyzmem” (dwie nauczycielki) i wiele innych.

Spacerkiem po przedszkolu

sala rekreacyjna

sala terapii logopedycznej

szatnia

kuchnia

Dlaczego my?

bo każde dziecko u nas to indywidualność, ze swoimi potrzebami i możliwościami
bo gwarantujemy bardzo dobre przygotowanie dziecka do szkoły potwierdzone kilkuletnimi badaniami losów naszych absolwentów
posiadamy największy w mieście zielony plac zabaw, z ogromną ilością drzew, krzewów, kwiatów, który jest dla naszych dzieci całorocznym ogrodem botanicznym, jak i zieloną salą gimnastyczną, bo jest doskonale i funkcjonalnie wyposażony
kształtujemy u dzieci poczucie estetyki w czystych, kolorowych, starannie urządzonych pomieszczeniach
zapewniamy dzieciom najnowsze, dostępne na rynku pomoce dydaktyczne, literaturę i zabawki
do dyspozycji dzieci i nauczycieli mamy monitor interaktywny oraz roboty edukacyjne
budynek przedszkola usytuowany jest na górce z dala od ulicy
jest dogodny wjazd samochodem na teren przedszkola
napoje są u nas dostępne dla dzieci przez cały dzień!

Nasza placówka

Kopernika 16, 78-400 Szczecinek
Nr konta przedszkola:
75 1020 2791 0000 7402 0012 2143